Obálky z recyklovateľného igelitu

Igelit je materiálom, z ktorého sa vyrába množstvo rôznych obalov, tašiek a iných užitočných balení. Jeho výhodou je to, že neprepúšťa vodu a pri dôkladnom zabalení a uzatvorení dokáže ochrániť uložené predmety pred znečistením a vlhkosťou. Podobne je možné využiť igelitové obálky, ktoré sa hodia do bežnej domácnosti, ale i na odoslanie balíkov pre zákazníkov. Ich užitočnosť oceníte hlavne pri balení takých produktov a tovaru, ktorý by sa mohol ľahko pri kontakte s vodou pokaziť alebo by to mohlo ovplyvniť jeho kvalitu. Ide teda o rôzne textilné výrobky, oblečenie, ale i knihy, časopisy, dokumenty alebo iné. Vrátane ochrany pred vlhkosťou je rovnako dôležité zabezpečiť aj ochranu pred prachom a špinou. Cez igelit síce voda ani špina neprenikne, ale zvýšenú pozornosť je treba venovať hranatým, špicatým alebo ostrejším predmetom, ktoré by ho mohli natrhnúť. Pre podobné veci radšej zvoľte iný typ obálky, ktorému ostrosť a hranatosť nebude prekážať.

igelitová obálka

Ak sa zaujímate o to ako svojou činnosťou vplývate na znečistenie planéty a plytvanie zdrojov, ale chcete aj napriek tomu ochrániť zásielku pred vodou a poškodením, existuje igelitová alternatíva. Mnoho ľudí práve igelit odrádza, kvôli vplyvu na životné prostredie, avšak dá sa zakúpiť aj inovatívne riešenie vo forme recyklovateľných igelitových obálok.

recyklácia obálok

Takýto druh obálok sa vyrába z rôznych pozostatkov vytriedeného plastu, ktorý sa následne spracuje a vyrobia sa z neho obálky. Samotnú obálku je rovnako možné po využití recyklovať, tým že ju vhodíte do separovaného zberu medzi plasty. Vďaka tomu sa igelitová obálka môže opätovne použiť na výrobu ďalších obálok, prípadne iných obalov. Pokiaľ vám teda záleží na zdraví našej planéty a znižovaní uhlíkovej stopy, ktorá má veľmi nežiadúci vplyv na prírodu, zvolením recyklovateľných obálok z igelitu podporíte cirkulárnu ekonomiku. Práve cieľom cirkulárnej ekonomiky je cirkulácia zdrojov, a teda po spotrebovaní zabezpečenie ich znovu použitia pri výrobe.

Written by