Politika

Nerezové zábradlie je stále obľúbené

Cena nerezového zábradlia https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ zodpovedá jeho vlastnostiam a my by sme sa o niektorých z nich mohli zmieniť, aby sme vyzdvihli jeho prednosti v rodinných sídlach či bytových domoch. Ak dopytujete napríklad riešenie revitalizácie lodžií v tehlovej bytovej zástavbe a doteraz ste sa nedohodli na prijatí konečného projektu, mohlo by nerezové zábradlie byť vhodnou alternatívou.

zábradlia na lodi

Dobre vyzerá – zábradlie z nerezovej ocele nie je nutné natierať, ani iným spôsobom udržiavať v prevádzkyschopnom stave. Ponúkne vám síce iba jednotný kovový lesk, ale ten sa hodí ku všetkým typom moderných zateplených fasád bytových domov v mestách aj malých obciach. Estetický vzhľad je dôležitý hodnotiaci ukazovateľ a ten by ste nemali prehliadať.

nerezové zábradlie

Je bezpečné – oprieť sa o nerezové zábradlie na siedmom poschodí je rovnako bezpečné, ako keby ste tu mali nainštalovanú bežnú konštrukciu z uhlíkovej ocele. Nerez je v podstate rovnako mechanicky odolná voči namáhaniu, a tak sa nemusíte zdráhať využívať všetky podstatné výhody tohto riešenia. Môžete sa o zábradlie opierať aj silou, predpokladá sa, že zváraná či montovaná konštrukcia bude k obvodovému murivu pripevnená profesionálnou stavebnou firmou dôsledne a precízne.

Korózia je skôr výnimočná – nerezová oceľ tiež koroduje, ale iba za určitých podmienok, ktoré sa pri bežných poveternostných vplyvoch vyskytujú skôr výnimočne. Musela by byť vystavovaná niektorým chemickým látkam, napríklad kyselinám a lúhom, chloridom a soliam, alebo veľmi vysokým teplotám, čo je v okolitom prostredí takmer vylúčené. Vďaka tomu máte zaručené, že sa vaše zábradlie na balkóne, na terase, na schodisku aj kdekoľvek inde nerozpadne bez toho, aby ste ho museli natierať alebo penetrovať.

Zdravotná nezávadnosť – niektoré stavebné materiály môžu vykazovať istú toxicitu a nebezpečenstvo v kontakte s pokožkou a sliznicami, avšak pre nerezové zábradlie to neplatí. Nerezová oceľ sa dokonca využíva na potravinárske a medicínske účely.