Financie

Sporenie deťom

Ak máte deti, určite by ste mali pouvažovať nad vhodným sporením pre ne. Sporenie je vhodné už od narodenia. Dieťaťu môžete sporiť pomocou vkladnej knižky, detského bankového účtu alebo aj do ich pokladničiek. Aj vy dávate svojim deťom peniaze a hráte sa na zúbkovú vílu, ak im vypadne nejaký mliečny zúbok? Ja to robím pravidelne. No, to by nestačilo. Musíte svojim deťom sporiť omnoho častejšie a to aj viac peniažkov. Sporiť môžete aj na viacerých miestach naraz. Ak chcete, aby dieťa malo radosť zo svojich nasporených peňazí, zaobstarajte mu pokladničku, kde si bude samé vhadzovať peniažky.

sporenie

Väčšiei peniažky mu sporte na detskom bankovom účte, kde ich neuvidí. Deti ľúbia hocičo hovoriť svojim spolužiakom a oni sa bavia aj o peniazoch. Peniaze sú každého osobná vec a nemali by ste o peniazoch a o nasporení peňazí dieťaťu vôbec hovoriť. Ani nebudete vedieť, koľkí spolužiaci budú o tom vedieť. Vhadzovanie do pokladničky môže byť pre dieťa veľkou zábavou. Existujú pokladničky aj s počítadlom peňazí, ktoré sa nachádza na hornej časti pokladničky. Takéto pokladničky sú priehľadné a dieťa pekne vidí, koľko peniažkov si nasporilo. Z detskej pokladničky nikdy neberte peniažky na každodenné výdavky.

peniaze

Sú to peniaze pre dieťa, nie pre vás. Dieťa potrebuje cítiť, že má nejaké peniažky, ktoré neskôr aj patrične využije. Mali by ste mu takto sporiť už od narodenia. Aj, keď ešte nevie rozprávať, myslite na sporenie pre svoje malé bábätko. Peniažky sa rýchlo nazbierajú a budete mať spokojný a šťastný život. Ak má dieťa dosť nasporených peniažkov, môže ich neskôr využiť na to, aby sa mu ľahko odštartoval život do budúcna. Môže si kúpiť nehnuteľnosť, alebo použiť na študovanie. Použitie nasporených peňazí je podľa uváženia každého jedného dieťaťa. Sú to jeho peniaze a my svojmu dieťaťu môžeme len poradiť, ako by ich mal správne a vhodne použiť.