Politika

Nikto nechce piť kontaminovanú vodu, pre jej čistotu však treba aj niečo urobiť

Vo vode sa môžu nachádzať rôzne baktérie a vírusy, ktoré sú pre zdravie človeka nebezpečné, a preto je potrebné vodu dezinfikovať, najvhodnejšie na to sú nechemické metódy, bez chlóru či iných chemikálií, len s použitím UV lampy. Tá upraví vašu vodu v domácnosti či v bazéne alebo v studni na čistú, vhodnú na pitie či používanie. Každý deň vypijeme a použijeme litre čistej vody, v domácnostiach je jej spotreba vysoká, pretože sa používa aj na sprchovanie či pranie, musí však spĺňať kritériá na jej konzumáciu. V prípade zistenia prítomnosti nejakých vírusov alebo baktérií treba ihneď konať a vodu vyčistiť. Donedávna sa používal chlór, no dnes máme modernejšie a čistejšie, ale pritom spoľahlivé spôsoby ich odstránenia.

...aby každá kvapka bola čistá

UV lampy majú vysokú účinnosť, jednoducho sa inštalujú a ich výkon je spoľahlivý. Po vyčistení vody UV lampou je voda opäť čistá, bez prítomnosti nežiaducich látok a vhodná na bežné používanie. Dezinfekcia chlórom alebo inými chemickými látkami sa dnes už používa uv lampa na vodu v minimálnej miere, nahradilo ju UV žiarenie prostredníctvom lámp. Tie je možné použiť na dezinfekciu vody v domácnostiach, v bazénoch či studničných vôd.

Podstatou čistenie UV žiarením je vystavenie vody jeho silnému účinku, aby boli nežiaduce baktérie, ale aj všetky mikroorganizmy zlikvidované na 100%. UV lampy sú v súčasnosti najúčinnejším spôsobom ako dezinfikovať vodu čisto ekologickou metódou, je to veľmi účinný spôsob ako môcť lacno začať s využívaním napríklad studničnej vody na každodenné účely.

Možnosť bez obáv sa napiť vody

UV lampa pre domáci osmotický filter je iba dodatkom k nemu a účelom je vodu dezinfikovať na 100%, pretože filtrom sa to nikdy nepodarí. Naopak, pri pôsobení UV žiarenia je záruka maximálneho zničenia všetkých patogénov vo vode. Inštalácia UV lampy je veľmi jednoduchá a jej prevádzka si nevyžaduje údržbu, iba 1xročne je potrebné vymeniť žiarivku.