Zdravie

Zatočme s prechladnutím

Zima je obdobím, kedy mnoho ľudí a hlavne detí trávi čas vonku. Keď napadne sneh, chcú si užívať tieto krásne dni stavaním snehuliakov, sánkovaním sa, guľovaním alebo jednoducho prechádzkami. Veď predsa, čo môže byť krajšie, ako sa ísť prejsť pomedzi poletujúce sa vločky?¨Toto obdobie však so sebou prináša mnoho rizík a jedným z nich je práve prechladnutie. Každý človek si tým prejde v tomto období minimálne raz, niektorí s ním dokonca majú problém aj dlhšiu dobu. Je potrebné, aby sa ľudia poriadne obliekali, aj keď to nevyzerá niekedy štýlovo. V prvom rade by ľudí malo zaujímať to, či im je teplo a nefúka im napríklad na kríže. Až potom by sa mali zaoberať tým, ako v danom oblečení vyzerajú.

Vitamíny z ovocia a z tabletiek

Zima je naozaj zradná a hlavne v tejto dobe je počasie nepredvídateľné. Jeden deň je teplý, druhý deň prší a tretí deň mrzne. Takéto maličkosti však dokážu na náš organizmus pôsobiť negatívne. Niektorí ľudia sa zľaknú, či nemajú chrípku a idú ku doktorovi, ktorý im predpíše veľké množstvo liekov a tým nášmu organizmu ešte viac škodíme. Ľudia by sa mali starať o svoj organizmus priebežne, nie len keď je už zle a nezvláda to. Kúpte si preto vitamíny, a jedzte ich v predpísaných dávkach, pretože telo prijíma iba určité množstvo vitamínu a ostatok vylúči. Vitamín C je v zimnom období najpoužívanejší. Zaručí nám to, aby organizmus správne fungoval a ochránil nás pred nachladnutím.

Druhy vitamínov

Vitamín D je tiež potrebný pre správne fungovanie tela a nemusíte ho brať priamo v tabletkách. Stačí vám ísť von, keď svieti slnko, pretože práve slnko nám dobíja do tela tento vitamín. Určite je potrebné brať aj magnézium, vitamín E, vitamín B a mnoho iných, ktoré pomáhajú správnemu fungovaniu nášho organizmu. Ochráňte svoje telo, aby ste nemuseli počas krásneho zimného obdobia tráviť čas v posteli s horúčkami. Určite si chcete užiť spoločné chvíle s rodinou v prírode a nechodiť s plnými vreckami vreckoviek. Majte prevenciu pod palcom a zatočte s vírusmi.