Politika

Podnikajte virtuálne

Bežní občania bez špecializovaného vzdelania, ktorí nemajú ani len sprostredkovanú skúsenosť s podnikaním a všetkým, čo obnáša, majú len veľmi obmedzený obraz o tom, ako sa vôbec dá podnikať a ako s tým začať. Práve nedostatok kvalitných informácií je jedným z dôvodov, prečo sa ľudia boja pustiť do niečoho na vlastnú päsť a často tak odsúvajú bokom svoje sny. Na druhej strane však svet podnikania a vízia zarábania tak povediac samých na seba láka najmä mladých. Čo teda treba o podnikaní vedieť?

V prvom rade by mal podnikateľ vedieť, z čím chce vlastne podnikať. Je snáď jasné, že bez určeného predmetu podnikania sa ďalej dostať nedá. Taktiež je dôležité preskúmať rôzne spôsoby podnikania a vybrať si ten, ktorý sa zdá byť najlepší v súvislosti s danou oblasťou podnikania. Tu je taktiež dôležité poznať pravidlá a zásady každého typu podnikania, pretože tie sa líšia.

kancelária čierno biela

Najrozšírenejším typom je s.r.o., alebo spoločnosť s ručením obmedzeným. Takúto spoločnosť si môže založiť človek ako jednotlivec, alebo môže mať až do 50 spoločníkov. Pokiaľ chce podnikateľ fungovať so spoločníkmi, predstavuje to určité právomoci a zodpovednosti pre každého z nich. Ich úlohou je podieľať sa na spoločnosti peňažnými aj nepeňažnými vkladmi, pričom jeden zo spoločníkov by mal zastávať funkciu správcu vkladu. Znamená to, že tento spoločník bude poverený spravovaním vkladov spoločníkov splatených pred vznikom spoločnosti, no túto funkciu môže podnikateľ okrem spoločníka zveriť aj banke. Pri zakladaní s.r.o. treba myslieť aj na to, že základné imanie potrebné na založenie spoločnosti je 5 000€.

žena v kancelárii

Medzi ďalšie kroky na ceste ku založeniu s.r.o. bez pochyby patrí výber obchodného mena a sídla. Sídlom spoločnosti môže byť vaša adresa, alebo adresa jedného zo spoločníkov aj v prípade, že nie ste jej majiteľmi. V takomto prípade je však potrebné povolenie od majiteľa nehnuteľnosti. Čo je však veľkou vychytávkou je možnosť udať vašej spoločnosti virtuálne sídlo, ktoré je skvelou voľbou, ak povaha vášho podnikania nevyžaduje, aby ste trávili dni v kancelárií. Rovnako je to skvelý spôsob, ako na začiatku ušetriť, keďže nemusíte prenajímať žiadne priestory, ktoré by ste uviedli ako sídlo spoločnosti a poplatky za virtuálne sídlo 41business sú oproti tomu minimálne.