Politika

Klimatizácia vám môže zachrániť život

Počuli ste niekedy o chorobe zvanej tetanický syndróm? Nie je to tetanus, teda choroba spôsobená baktériou Clostridium tetanii, ide o veľmi dramatický prejav nedostatku horčíka v organizme. Horčík je naozaj dôležitý prvok, naše telo ho potrebuje pre viac ako tristo biochemických procesov, okrem iného aj pre srdcovú činnosť a dýchanie. Ak sa hladina horčíka zníži na kritickú hranicu, dôjde k zástave dychu a srdcovej činnosti a človek umiera.

klimatizácia v dome

V súčasnej dobe sa v potravinách objavuje znížené množstvo horčíka a niektorí lekári tvrdia, že ide o zníženie katastrofálne, až o 30 – 50 percent v porovnaní s osemdesiatymi rokmi minulého storočia. Horčík sa tiež výrazne spotrebováva v letnej horúčave, odchádza z tela potom a jeho prudké zníženie môže mať aj veľmi nepríjemné a nebezpečné dopady na naše zdravie.

ventilátor klimatizácie

Lekári preto odporúčajú dopĺňať horčík vhodnou formou napríklad suplementy, a taktiež využívať horčíkové kúpele. Môžu vám tiež odporučiť inštaláciu klimatizácie v Trnave klimania.sk, ktorá napomáha udržať optimálnu hladinu magnézia v kritickom období roka, kedy hrozí tropické horúčavy.

Je známe, že optimálna teplota prostredia, v ktorom sa pohybujeme, je približne 20 – 25 stupňov Celzia a akonáhle teplota stúpa vysoko nad tropickú tridsiatku, organizmus siaha do svojich rezerv uloženého horčíka, ktoré sa ale dajú veľmi rýchlo vyčerpať. Akonáhle sa u vás objavia prvé príznaky deficitu magnézia, čo sú tiky a zášklby alebo kŕče svalov, podráždenosť, nervozita, depresia, nespavosť a parestézia (mravčenie a brnenie kože), neváhajte a situáciu rýchlo riešte, pretože už toto sú prejavy stredného deficitu horčíka, a ďalšie prehlbovanie problémov by vás mohlo ohroziť na živote.

Inštaláciu klimatizácie si dnes môže dovoliť mnoho rodín i jednotlivcov, nie sú to zariadenia nedostupné, ako tomu bývalo ešte pred tridsiatimi rokmi vzhľadom na ich vysokú cenu.