Politika

Aj vonkajšie priestory môžu byť pekné a príťažlivo upravené

Každý staviteľ či majiteľ pozemku, ktorý sa rozhodne postaviť modernú stavbu, má na zreteli použitie tých najkvalitnejších a najvhodnejších stavebných dielov, prvkov a konštrukcií, aby dosiahol cieľ, ktorý projekt sleduje. V súčasnosti to je hlavne nenáročnosť pri následnej údržbe či dlhá životnosť, ale aj praktickosť a pekný dizajn. Okrem vnútorných priestorov dbáme aj na to, aby aj exteriér bol upravený na pohľad príťažlivo, ale prakticky. Všetky prvky a konštrukcie však treba vyrobiť z materiálov, odolných voči vlhkosti, mrazu, slnečnému žiareniu, ale aj mechanickému poškodeniu. Na úpravu exteriérového schodiska alebo terasy sa dá využiť viacero typov zábradlí z rozličných materiálov, ktoré už majú svoju tradíciu alebo moderné a vhodné na použitie v náročnejších podmienkach. Okrem nehrdzavejúcej ocele sa v exteriéri ešte stále používa sklenene zabradlie exterier drevo, ale jeho odolnejšia náhrada, sklo, je dnes čoraz viac využívané vo viacerých polohách. V podobe zábradlia je estetické, spoľahlivé a nenáročné na udržiavanie.

Typ zábradlia na balkónoch

Kotvenie skleneného zábradlia je možné na viacero spôsobov, ak sklo umiestnite do oceľového alebo hliníkového rámu, tak ten sa dá ukotviť do podlahy zhora alebo z bočnej strany, v prípade, že chcete zábradlie iba zo sklenených tabúľ bez rušivých oceľových stĺpikov, tak ho navzájom pospájajte úchytmi z nehrdzavejúcej ocele a ukotvite do podlahy takisto oceľovými kotvami. Bezrámové spájanie skla je veľmi žiadaný spôsob, mnohé novostavby sú vybavené schodiskami s takýmto zábradlím.

Vo vonkajšom prostredí pôsobí sklo luxusne

Sklo, ktoré na zábradlie použijeme, musí zodpovedať bezpečnosti, teda treba použiť bezpečnostné, špeciálne tvrdené sklo, aby vydržalo aj silné nárazy a iné mechanické namáhanie. Sklenené zábradlia sa zvyčajne vyrábajú na mieru, jeho cena síce nie je najnižšia, no kvalita a moderný dizajn niečo stoja. Navyše, sklo nemusí byť iba číre, ale jeho priehľadnosť sa dá zamaskovať pieskovaním, grafickými vzormi, ktoré sú priamo na skle alebo využiť aj ponuku farebných skiel v niektorom z pastelových odtieňov.