Business

Nevera? Nie

Nevera je vždy výsledkom udalostí, ktoré sa dejú dlhší čas pred ňou. Správanie jedného človeka z daného páru sa vymyká ideálom toho druhého. Namiesto toho, aby si spolu o tom pohovorili, tak sa radšej venujú svojim činnostiam, ktoré ich však ešte viac vzďaľujú od seba. Najhoršie je, keď si jeden z partnerov nájde nejakú novú spriaznenú dušu, ktorej povie všetko, čo ho ťaží na duši a srdci. Má pocit, že táto osoba ho chápe a manželka alebo manžel by to určite takto dobre nepochopili. Ale to nevie, keďže im to vôbec nepovedal. Ťažká situácia, ale vždy je z nej cesta von.

rúž na košeli

Komunikácia

Vzájomná komunikácia medzi dvoma partnermi je to najviac. Je to základný pilier, ktorý musí byť dodržaný. Po čase sa mnohé manželstvá rozpadajú kvôli tomu, že sa ich komunikácia zmení len na strohé otázky a odpovede, ktoré sú nutné pre fungovanie rodiny a domácnosti. To by však nemalo byť – partneri by si mali navzájom hovoriť aj o svojich snoch a túžbach, trápeniach, ktoré by spolu mali prekonávať. Nie sa jeden druhému vzďaľovať, ale vzájomne sa otvárať a približovať. Vzťah nie je o tom, aby bol daný človek šťastný, ale aby urobil šťastným druhú osobu, s ktorou je vo vzťahu. Vzájomná náklonnosť a prvotné zaľúbenie určite vyprchá, ale porozumenie, cit a schopnosť načúvať by sa mali stať samozrejmosťou pre budúci prosperujúci vzťah.

muž s kyticou

Preto, aby si nemusel riešiť následky svojich zlých rozhodnutí takzvanú neveru – dopraj si pravidelne erotickú masáž. Tam si ukojíš svoje chúťky a doma budeš opäť ako baránok. Navyše nevera to nie je, takže nemusíš mať zbytočné starosti.

Nevera je vždy výsledkom činnosti dvoch ľudí

Vo vzťahu sú dvaja ľudia a preto sú za problémy vo vzťahu vždy zodpovedný obidvaja. Nejde tu len o to, aby bol na vine vždy ten druhý, ale každý si musí priznať svoj podiel viny na tom, čo sa stalo. Nie je to jednoduché, ale to je jediná cesta k poznaniu. Obviňovať iba jedného človeka nevedie k ničomu prínosnému. Treba si uvedomiť, že táto situácia má svoje riešenie, ale musia ho prijať obidve strany s pokorou a chuťou s týmto problémom niečo robiť.