Politika

Matrace

Kvalitný matrac je istým základom a predpokladom pre zdravý a kvalitný spánok. Spálňa pre jednotlivca alebo pre dvojicu môže byť vkusne zariadená. Zariadenie vytvára príjemnú atmosféru, ale keď si chcete dopriať pohodlie, oddych a prespať celú noc, výbornou investíciou je investícia do postele a do matracov. Nepodceňujte výber matracov a vyberte si pre vás zo širokej ponuky na trhu matrace, ktoré vám budú vyhovovať. Neznamená to, že ideálny matrac pre každého je mäkký matrac. Nie je to tak. Dokonca pre tých, ktorí trpia na bolesti chrbta, navštevujú fyzioterapeutov, praktizujú cvičenie na posilnenie a uvoľnenie chrbta je vhodnejší a odborníkmi odporúčaný tvrdší matrac. Tvrdosť matracov je odstupňovaná od 1 do 4, ku každému stupňu tvrdosti matraca vám vieme poskytnúť podrobné informácie.

pružinový matrac

K základnému deleniu matracov patria penové matrace vrátane matracov vyrobených z bio peny, mnohokrát sú predávané aj s kokosovým vláknom vo vnútri matraca. Ďalej sú to latexové matrace a napokon pružinové alebo takzvané taštičkové matrace. Pružinové matrace pozostávajú z pružín, ktoré sú umiestnené v ich jadre. Jadro je obalené textíliou a napokon odopínateľným poťahom. Poťah môžete kedykoľvek odopnúť a prakticky vyprať v práčke.

spálňa s pohodlnými matracmi

V ponuke nájdete aj protialergické matrace, ktoré nezachytávajú baktérie, roztoče, prach a iné nežiaduce látky, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť vaše zdravie. Doprajte si kvalitu v každom smere, výber matracov nevynímajúc. Matrace s pamäťovou stopou sa prispôsobia tlaku vášho tela, ktoré kopírujú a tým zaručujú pohodlie počas spánku. Z dôvodu rozdielnosti hmotnosti partnerov a z praktického hľadiska, ktoré sa týka prania povlakov sa odporúčajú dva matrace pred jedným matracom do dvojlôžkovej postele. Konečné rozhodnutie je však na vás. Radi vám pri výbere poradíme a zodpovieme vaše otázky. Nakupovať môžete ako v kamennej predajni, tak aj formou online.