Dajte si pozor na upchaté rúry, ochráňte svoju kanalizáciu!

Všetko je v poriadku až do doby, kým si všimneme, že s našim kuchynským drezom, umývadlom, alebo kúpeľňou a toaletou nie je niečo v poriadku. Problémy s pomalým odtekaním vody či nepríjemný zápach s najväčšou pravdepodobnosťou značia fakt, že odpadové potrubie je v takomto prípade upchaté a potrebuje vyčistenie.

voda v umývadle

V takejto situácii platí pomerne známa a hlavne cenená rada. Je dosť možné, že si s daným problémom neporadíte sami a nemusíte ho vyriešiť na 100 %. Teda do podoby, aby ste ho skutočne odstránili a aby kanalizácia následne fungovala naozaj tak, ako má. Navyše pri laickom postupe strávime veľa času a zrejme zažijeme aj nejaké tie nervy, následne vyčerpanie. Skrátka z viacerých dôvodov je odporučené využiť odborný servis krtkovanie Stupava https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-stupava/.

  • Bude to rýchlejšie a máte istotu, že čistenie bude vykonané profesionálnym postupom, kedy sa navyše už dnes využívajú rôzne moderné a účinné techniky. Vďaka ním sa usadenín zbavíte šikovne a v podstate na počkanie.

To znamená, že nepríjemný zápach či napríklad pomalé odtekanie budú minulosťou a nemusíte sa báť toho, kam až tieto vznikajúce problémy zájdu a akým nepríjemným spôsobom sa dokážu podpísať na vašom bývaní.

umývanie zemiakov

Vždy je ale samozrejme výhodou, ak sa takejto situácii dokážeme vyhnúť a nebudeme ju musieť riešiť. Je pomerne známe, že upchatie kuchynského drezu dokážu spôsobiť usadené mastnoty, ale aj väčšie zbytky jedál, kedy si pri umývaní riadu myslíme, že drez spláchne všetko. V skutočnosti však môžu začať vznikať usadeniny v rúrach, čo sa podpíšu pod intenzívnejší zápach a spomalené odtekanie vody.

Rovnaké je to aj v prípade umývadla v kúpeľni, kde zas pohromu dokážu narobiť napríklad guče vlasov a chlpov. A pokiaľ čistíme vaňu, mali by sme si dať pozor na to, aby voda nezostala príliš tvrdá po aplikovaní väčšieho množstva pracieho prášku. Aj tento faktor je pre kanalizáciu škodlivý v prípade, ak túto stvrdnutú vodu spláchneme.

Written by